Halasi malenkij robot könyv

A szovjet GULAG (Glavnoje upravlenyije iszpravityelno-trudovih lagerej], azaz Javítómunka-táborok Főigazgatósága) táborok mellett jött létre a a GUPVI (Glavnaja Upravlenyija lágereh Voennoplennih i Internirovannih  azaz Hadifogoly - és Internáltügyi Főigazgatóság) táborrendszer. Már a második világháború első napjaiban történő felállítása arra utal, hogy a szovjet vezetés a háborút megfelelő alkalomnak tekintette arra, hogy az ipari és mezőgazdasági szektorait külföldi munkaerővel töltse fel.

A Gulag-ra hurcolt egyházi személyekre emlékeztek a Közi Horváth József Népfőiskolán

A Közi Horváth József Népfőiskola a "Szovjetunióba hurcolt politikai foglyok és kényszermunkások emlékéve" alkalmából meghirdetett GUL-15-B - "KOR-dokumentumok" pályázati kiírás keretében nyert támogatást "Ravaszkodással álcázott vallásüldözés" címen, melynek keretében: "Emlékek a táborokból - Harangozó Ferenc és Mészáros Tibor Gulag-rabok megpróbáltatásai" című könyv megjelentetésére nyílt lehetőség.

Oldalak

Tudta-e…

Tudta-e, hogy a recski kényszermunkatábort nevezik a „magyar Gulágnak”? A szovjet munkatáborok mintájára szervezett táborban a bírósági ítélet nélkül idehurcolt, mintegy 1500 fogvatartottat minimális létfeltételek között dolgoztatták a kőbányában. Sztálin 1953. márciusi halála után került sor a tábor feloszlatására.