Szobrot avattak Encsen
A Szovjetunióba hurcolt politikai foglyok és kényszermunkások emlékéve alkalmából Encs Város Önkormányzata úgy döntött, hogy a kegyelet és emlékezet jegyében szükség van egy emlékmű felállítására a városban. Pályázatot nyújtott be, melyet az Emberi Erőforrások Minisztériuma pozitívan bírált el.
Az emlékmű elkészítésére Balogh Géza szobrászművészt kérte fel, hiszen impozáns munkáival már kivívta a városlakók és a látogatók elismerését. Ez alkalommal is színvonalas munkát végzett.
Az avatásra 2016. szeptember 15-én délután került sor.
A megjelenteket Szeles András, a város polgármestere köszöntötte. dr. Hörcsik Richárd országgyűlési képviselő úr avató beszéde után került sor a szobor leleplezésére, melyre Szeles András polgármester képviselő úr mellett dr Ódor Ferenc urat, az Encsi Járási Hivatal vezetőjét, valamint Balogh Géza szobrászművészt kérte fel.
A történelmi egyházaink képviselői, dr. Garancsi László római katolikus főesperes, Baksy Mária református esperes asszony, Domokos Tibor evangélikus lelkész az emlékhelyet megáldotta és megszentelte.
A megemlékezést az Encsi Váci Mihály Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium tanulóinak rövid tisztelgő műsora zárta.
A programhoz kapcsolódóan a kommunista terror papi áldozatainak hagyatékaiból SZÁMON-TARTVA címmel kiállítás megnyitó és könyvbemutató következett. A kiállítást dr. Garancsi László érdemes főesperes, címzetes prépost, érseki tanácsos nyitotta meg, Tikovits Ernő a kiállítás kurátora mutatta be. A könyvről és Balogh István tábori lelkészről a két szerző, Prevozné Balogh Irén és Rostás Gábor beszélt.