Mi is átélhetjük mit érezhettek a Gulag áldozatai

HÉTSZÁZEZER címmel interaktív élménykiállítást szervez a Gulag áldozatainak emlékére a Kecskeméti Színjátszó Műhely február 4-én, szombaton. Egy sátrat építenek fel a város főterén, amelyben a kiállítás nézői is szereplőkké válnak. Így szinte saját bőrünkön keresztül tapasztalhatjuk meg a deportálás, a kényszermunka szörnyű élményeit

Forrás: hiros.hu

Ébren tartani a kollektív emlékezetet

Az 1944–1945-ben a Szovjetunió kényszermunkatárboraiba hurcolt áldozatok emléke előtt tiszteleg a február 25-én záruló emlékév. Dr. Murádin János Kristóf történész a Krónikának elmondta, rendkívül fontos tudni az erdélyi civilek elhurcolásáról, szenvedéseiről, hiszen ha hagyjuk feledésbe merülni, akkor legalább annyira bűnösek vagyunk, mint azok, akik okozták, elkövették.

Forrás: althir.org

Oldalak

Tudta-e…

Tudta-e, hogy a sztálini munkatáborok közül a Perm-36 néven ismert tábor működött a legtovább, egészen 1987 végéig? Az 1946-ban létesített épületegyüttest 1994-ben múzeummá alakították át.